Cox
Cox

Amerika Birleşik Devletleri’nde konutlara süper hızlı internet hizmetinin yakında başlayacağı açıklandı. Gigabit hızına ulaşacak bağlantıyı ilk olarak Cox şirketi sağlayacak.

İnternet bağlantı hızları her geçen gün artıyor. Birleşik Devletler’de kablo internet hizmeti veren firmalardan Cox, gigabit hızına ulaşan süper yüksek hızlı internet hizmetini konutlar için sunmaya hazırlanıyor. Şirketin verdiği bilgilere göre, bazı pilot bölgelerde hizmet bu yıl içerisinde başlayacak.

ABD’de Comcast ve Time Warner Cable sağlayıcılarının arkasından gelen Cox şirketi, konutlara için sunulan gigabit hızındaki internet bağlantısı ile rakiplerine de fark atmış olacak. Bu alanda ilk olma ünvanını kazanacak Cox’un ilk hizmet bölgeleri ise Phoenix Arizona, Las Vegas Nevada ve Omaha Nebreska olarak açıklanmış durumda.

Operatörün tüm bölgelerde süper yüksek hızlı internet hizmet hizmetine 2016 yılından önce başlaması planlanmıyor. Cox’un bu bölgeler dışında kalan müşterilerinin hali hazırda sahip oldukları 25 Mbps ve 50 Mbps erişim hızlarını iki katına çıkaracağı da gelen bilgiler arasında. Şirketin çoğunlukla güney bölgelerde olmak üzere toplam 6 milyon abonesi bulunuyor.

x-ray tarafından yayınlandı

Özgür yazarlar topluluğu

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir