Amerika çok uluslu kültürü nedeniyle pek çok kişinin merak ettiği ülkelerden bir tanesidir. Amerika’da kaldığınız süre boyunca bu kültürü tanıyabilirsiniz.

Amerika dil okullarında eğitim aldığınız zamanülkenin sosyal hayatını ve yeme-içme alışkanlıklarını gözlemleyebilirsiniz. Amerika farklı kurs seçenekleri nedeniyle öğrencilere geniş bir alternatif sunar. Amerika’da dil eğitimi almak istiyorsanız dikkatli bir seçim yapmanız gerekir. Amerika’da yer alan zincir okullarla beraber yerel okullar da yer almaktadır. Dil okullarının büyük bir bölümü özel hizmet vermektedir. Amerika’da dil eğitimi almak için bütçenizi ayarlamanız gerekir. Eğitim ücretleri program türüne ve süresine göre değişebilir. Sitemiz üzerinden eğitim ücretlerinde karşılaştırma yaparak en doğru kurs merkezine karar verebilirsiniz. İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmek için Amerika dil eğitiminden destek alabilirsiniz.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika, gelişmiş ülkeler gibi vize uygulamasına tabidir. Amerika öğrenci vizesi F1 olarak adlandırılır. Amerika’da dil okulunu kayıt yaptırdıktan sonra resmi olarak eğitim aldığınızı gösteren I-20 belgesi olmalıdır. Bu belgede öğrenciye özel SEVIS numarası bulunur. Bu numaralar sizin kişisel bilgileriniz ve Amerika’da eğitim almak istediğiniz program türü ve kurs tarihleri bilgilerini içerir. Amerika vize başvurusunda mülakat yapılmaktadır. Size İngilizce ya da Türkçe sorular görevliler tarafından sorulur. Vize görevlisi, Amerika’ya eğitim için gittiğinize ikna olması gerekir. Mülakat sonrasında vize sonuçları belli olacaktır. Amerika’da kayıt yaptırdığınız dil eğitiminizi tamamladıktan sonra, tekrar dil okuluna devam etmek isterseniz Türkiye’ye geri dönmeden Amerika’dan vize uzatabilirsiniz.

Kısa Bir Bilgi

Türk öğrenciler İngilizce eğitimi almak için Amerika’yı sıklıkla tercih etmektedir. Dil eğitimi konusunda lider ülkelerden bir tanesi olan Amerika, şehir ve okul seçenekleriyle kursiyerlere farklı seçenekler sunuyor. Amerika’ya İngilizce dil eğitimine gitmeden önce detaylı araştırma yapmanızı öneriyoruz. Lokasyon ve okul çeşitliliği sizi karar vermekte zorlayabilir. Bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz. New York’a gitmek pek çok öğrencinin hayali olsa da yüksek yaşam maliyeti sizleri zorlayabilir. İngilizcenizi ilerletmek isterseniz firmamız üzerinden Amerika’da dil eğitimi alabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız kurs seçeneklerimiz ile İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz.

x-ray tarafından yayınlandı

Özgür yazarlar topluluğu

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir