Ana Sayfa Gündem Apple Music Tüm Özellikleri

Apple Music Tüm Özellikleri

563
0
Paylaş

Teknoloji devi olan Apple İOS 9’u tanıtırken aynı zamanda Apple Music’i de tanıttı. Bu yazıda Apple’ın müzik servisi olan Apple Music hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Teknoloji devi olan Apple İOS 9’u tanıtırken aynı zamanda Apple Music’i de tanıttı. Bu yazıda Apple’ın müzik servisi olan Apple Music hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Apple Music görünümünde basit gibi dursa da bu servisin içeriği bayağı bir karmaşık. Karmaşık diyoruz çünkü uygulamanın içerisinde internetten müzik yapan canlı yayın radyoları, dünyaya ün salmış sanatçılarınhit şarkıları, albümler, ve canlı yayınlar bulunacak. Bunula da kalmayıp Apple Music uygulaması ile iTunes mağazasından satın almış olduğunuz parçaları da dinleyebilirsiniz. Appe Music uygulaması 30 Haziranda tüm dünyada yayına sürülecek olup İOS 8.4 üstü sürümlerde çalışan tek müzik programı olacak gibi duruyor.

Peki, Bu Servisin Ücreti Ne Kadar?

Apple Music servisinden faydalanmak istiyorsanız yayınlandığı tarihte indirseniz sizin açınızdan iyi olur. Çünkü şirket yetkilileri uygulamanın yayınlandıktan sonra ilk üç ayının bedava olacağını ve ondan sonrasında ise ayda 9.99 dolar gibi bir üyelik ücreti ödeneceğini anlattı. Şirket çalışanları ayrıca aile üyeliğinin de olacağını ve aile içi üyelik paketinde maksimum altı kişinin olacağını ve aylık 14.99 gibi bir ücretinin olacağı söylendi. Türkiye’de ise bu fiyatın biraz daha düşük olacağı tahmin edilmekte fakat bu konuda net bir bilgi veremiyoruz.

Apple Music’in Bölümleri

Apple Music uygulamasını açtığınızda karşınıza gelen ilk sekme sizin için tasarlanmış bölüm. Bu bölümde sizin için tavsiye dilen çalma listelerini görebilir ve albümlere göz atabilirsiniz. Buradaki listeye giren çalma listesi ve albümler genel olarak sizin tıkladığınız baloncuklardan ya da favori seçtiğiniz sanatçılardan geliyor. Apple ise bu konuda şöyle bir iddia sunuyor. Sizin için açılan sekmede bulunan çalma listeleri herhangi bir algoritmanın belirlemediğini, bu listenin gerçek kişiler tarafından oluşturulup sizin ekranınıza yansıtıldığını söylüyor. Bu da demek oluyor ki Apple bunu sağlayabilmek için bazı kişileri görevlendirmiş.

Yeni isminde olan sekmede ise sizin de tahmin ettiğiniz üzere servis tarafından size sunulan ve beğenebileceğinizi düşünmüş olduğu yeni sanatçıları ve bunların parçalarını size gösteriyor. Ayrıca bu bölüm içerisinde müzik dergileri tarafından oluşturulmuş müzik listeleri de buluyor.

Radyo bölümünde ise dünya çapında ün salmış şehirlerden Los Angeles, New York, Londra gibi şehirlerden yayın yapılacak ve bu yayınlara dünyadaki bütün kullanıcılar ulaşabilecek.

Bağlan sekmesindeyse sanatçıların hayranlarıyla buluşması olanağı verilecek. Sanatçı doğruluğunu Apple tarafından kanıtlamış sanatçılar bu sekmeyi istediği video ve şarkılarla doldurup kendisini takip eden kullanıcıların beğenisine sunabilecek. Kullanıcılar da bu paylaşımları beğenebilecek, yorum yapacak ve sosyal medyadan paylaşabilecek.

Müziğim sekmesinde ise sizin kendinize ait olan bütün müzikleriniz yer alabilecek. GerekiTunnes’tan satın aldığınız müzikler gerekse de internetten indirmiş olduğunuz albümler ve diğer abonelik servislerinden eklemiş olduğunuz çalma listelerini bu ekranda görebilirsiniz.

Apple Music’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple Music, Apple yetkililerin söylediğine göre 100 farklı ülkede faaliyete girmesi planlanıyor. Bu ülkeler arasında bizim ülkemizin de bulunduğu tahmin edilmektedir. Şirket yetkililerinin söylediklerine göre Apple Music’inyayınlanma günü 30 Haziran 2015 olarak söylendi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here