Ana Sayfa Makale Astroloji İnsanları Nasıl Etkiler

Astroloji İnsanları Nasıl Etkiler

42
0
Paylaş

Astrolojinin Tarihsel Gelişimi Nasıl Olmuştur?

Astroloji, binlerce yıldır yıldızları ve gezegenleri inceleyerek, bir biriyle olan uyumlarını birey için analiz eder. Çok eski bir bilim olmasına rağmen günümüzde de sıkça kullanılmaktadır.

Astrolojinin ilk kullanım amacı tarımsal süreçlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesiydi. Fakat astrologların gökyüzünü incelemesiyle, belirli günlerde doğan insanların aynı özelliklere sahip olması onların ilgisini çekmiştir. Bu alanda yapılan çalışmalar başka alanlar üzerinde de çalışmalara yöneltmiştir. Burç kavramları da bu dönemlerde ortaya çıkmıştır.

Astrologlar ‘’Yıldız haritası’’ çıkararak özellikle ülkelerin gelecekleri ile ilgili çıkarımlarda bulunmaya başladılar. Zaman içerisinde bu öngörüler insanlar için de yapılmaya başlanmıştır. Hipokrat M.Ö 300 yıllarından şu sözlerle astrolojinin öneminden bahsetmiştir: ‘’Astrolojiyi bilmeyen bir hekimin, kendisini hekim görmeye hakkının yoktur.’’

Takvim ve saat gibi zaman ölçen araçların olmadığı yıllarda  insanlar olayları yıldızların konumlarına bakarak öğrenmiştir. Özellikle devlet adamları, çiftçiler, tüccarlar gibi çeşitli meslek grubuna sahip kişiler tarafından sıkça başvurulan bir bilimdi. Ayrıca insanların gökyüzünü incelemeleri sonucu mevsimlerin oluşu gibi doğal hava süreçleri anlamlandırılmaya başlanmıştır. İlerleyen dönemlerde zaman birimleri de kullanılmaya başlanmıştır.

Astroloji İnsanları Nasıl Etkiler?

Astroloji insanları burçlar üzerinden etkilemektedir. Yıldızların ve gezegenlerin konumu insanın enerjisini etkilemektedir. Hatta yıldızların gün içerisindeki konumu bazı burçlara sahip kişileri. Mutsuz, bazılarını huzurlu, bazılarını da şanslı da yapabilir. Yıldızlardan yayılan kozmik ışınlar bedenimize etki etmektedir. Hatta yıldızların kozmik ışınlarının yoğun geldiği dönemlerde, kişileri hasta edip bünyelerine zarar verebilir.

Aynı burçta olan kişilerin çoğu kişilik özellikleri ve yetenekli olduğu anlar birbirine benzemektedir. Kişiliğini merak ettiğimiz kişilerin burçlarını öğrenerek hangi özelliklere sahip olduklarını tahmin edebiliriz. Hatta artık günümüzde bazı kurumsal şirketler, yeni eleman seçecekleri zaman burçlara dikkat etmektedir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here