Ana Sayfa Spor Boks Eldiveni Fiyatları

Boks Eldiveni Fiyatları

715
0
Paylaş

Muhtemelen bu yazıyı okuyorsanız, boksa yeni başladınız yada başlamak üzeresiniz ve hangi boks eldivenini alacağınız konusunda kafanız karışmış vaziyette. Bu yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini çözmeye çalışacağız
Öncelikle eldiven bedenlerinde gördüğünüz oz nedir?
oz İngiliz ağırlık birimi olan ounce nin kısaltmasıdır, 1 oz 28.349 gramdır, kaba bir hesapla en yaygın kullanılan 10oz eldiven 283gram gelmektedir. 6oz 8 oz 10oz 12oz 14oz 16oz 18oz 20oz eldiven ağırlıkları vardır. Genel olarak 6oz ve 8oz eldivenler çocuklar için, 10oz üstü eldivenlerde eğitimler içindir. Profesyonel boksörler genellikle müsabakalarda 10oz ağırlığı daha rahat taşıyabilmek için yüksek ağırlıklı eldivenlerle antrenman yaparlar.
Hangi oz ölçüsünü seçmelisiniz?
Amatör yada profesyonel boksörlerin %90lık kısmı 10oz eldiven kullanmaktadırlar. Sizede önerimiz en azından başlangıç aşamasında 10oz eldivenle başlamanızdır.
Deri-Suni Deri- Vinil arasındaki fark nedir?
Profesyonel boksörler daha dayanıklı ve sağlıklı olduğu için deri boks eldiveni tercih ederler, fakat siz yeni başlıyorsanız yada amatörseniz, size eğitim ve kum torbası antrenmanlarınız için fiyat/performans açısından en uygun olan suni deri eldivenleri tercih etmenizi öneriririz.
Adidasın suni deri teknolojisi olan PU3G ve son nesil PU4G eldivenleri gerçek deriden farklı değildir.
Genellikle piyasadaki ucuz ve cazibeli desenlerde, renklerde üretilen vinil eldivenleri ise önermiyoruz, vinil sonuçta naylon bir maddedir ve antrenman sırasında terleyen elinizi ne mikroplara nede darbelere karşı koruyamaz.
Boks eldiveni fiyatları
Kaliteli gerçek deri boks eldivenleri genellikle 300TL üzerindedir. Adidasın PU3G teknolojisi ile ürettiği suni deri boks eldivenleri 100TL civarında bulunurken, naylon vinil eldivenler 30-50TL civarındadır.

Boks eldiveni önerimiz:
Size önerimiz antrenman için Adidas response boks eldiveni, kum torbası çalışmalarınız için ise Adidas Fpower serisi boks eldivenleridir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here