Ana Sayfa Makale Cildin Yaşlanmasını Geciktirmek İçin Neler Yapılabilir?

Cildin Yaşlanmasını Geciktirmek İçin Neler Yapılabilir?

100
0
Paylaş

Kadınlar için yine bakım zamanı!

 

Yazın yavaş yavaş bitmesiyle birlikte, kadınlar cilt bakımı için merkezleri ziyaret etmeye başlıyorlar. Bütün yaz boyunca güneş, kum ve diğer dış etkiler derken, cilt maskesi, cilt bakım seansları ihmal ediliyor. Haliyle mevsim sonlarında bakım yaptırmak için hazırlıklara başlanıyor. Deniz tuzu, havuzların klorlu suları ve güneşin etkisiyle cilt fazlasıyla etkilenebiliyor. Bu yüzden de günlük bakımlar için gün sonunda göz çevresi kremi ve cilt bakım kremlerinin ihmal edilmemesi gerekiyor. Ancak yazın coşkusuna kendini kaptıranlar günlük rutinlerini hemen kaybedebiliyorlar. İşte tüm bu unutulanlar artık bakım zamanıyla geri geliyor.

 

Mevsim geçişlerinde bakımların önemi

 

Her mevsim geçişinde ciltte bir takım değişiklikler olması söz konusu olabiliyor. İşte bunun için uzmanlar, bu dönemlerde mutlaka cildin doğru bir bakımla ya da ürün kullanımıyla adaptasyonun sağlanması gerektiğini belirtiyor. Yaz aylarında deniz, kum, tatil derken pek çok detayın atlandığını belirten uzmanlar, deniz sonrasında cildin nemlendirilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Böylelikle cildin erken yaşlanmasının geciktirilmesine destek sağlanacağının da altını çiziyorlar. Bazı zamanlarda mevsimler ya da strese bağlı olarak kaş ve kirpiklerde de dökülmeler yaşanabiliyor. Bunun da önüne kaş kirpik serumu sayesinde geçilebiliyor. Mevsim geçişlerinin yaşandığı dönemlerde detaylı bir cilt bakımı uygulamasıyla cildin nefes alması sağlanarak, aynı zamanda kendisini yenilemesine de destek sağlayacağını belirten uzmanlar, bu konuda da mutlaka özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

 

Kullanılan ürünlerin etkileri

 

Cilt bakımı için kullanılan ürünlerin mutlaka cilt tipine uygun olması gerektiği vurgulanırken, uygulanan cilt maskesi bakımlarıyla kimi zaman cildin nemlenmesi, sıkılaşması ya da canlılık kazanması mümkün oluyor. Zaman zaman kaş ve kirpik dökülmesi yaşayanlar içinse kaş kirpik serumunun son derece ideal bir destekleyici olduğu belirtiliyor. Düzenli kullanım sayesinde kaş ve kirpiklerde uzama, dolgunlaşma gibi gözle görülür farklılıkların elde edildiği de ayrıca belirtiliyor. Günlük yaşantısında mimiklerini fazla kullanan kişilerin kırışıklıklarla erken tanışma ihtimali olduğunu belirten uzmanlar, özellikle yaz aylarında açık alanda sıklıkla bulunanların ve güneş gözlüğü kullanmayanların mutlaka göz çevresi kremiyle, göz kenarı bölgelerinin de bakımının yapılmasının faydalı olacağının bilgisini paylaşıyorlar.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here