Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Aday olmayacağım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Aday olmayacağım

208
0
Paylaş

963530_detay

Cumhurbaşkanı Gül, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili  “Ben aday olmayacağım. 30 Mart mahalli seçimlerinden önce de biz kendi aramızda konuşmuştuk Tayyip Bey’le. Kendisine de söylemiştim. 28 Ağustos’ta görev sürem sona erecek” dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Gül veBaşbakan Erdoğan, Tarabya Köşkü’nde saat 18,30’da bir araya geldi.  Görüşme 45 dakika sürdü.

TARABYA KÖŞKÜ’NDE KRİTİK GÖRÜŞME! 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazi Koşusu ödül töreninin ardından cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gül, “Başbakan ile görüşeceksiniz. Süreç ne olacak? Cumhurbaşkanlığına devam edecek mi Abdullah Gül? Yoksa Başbakanlık için de adınız geçiyor. Bir tüyo alalım.” sorusu üzerine “Ben aday olmayacağım. Bunu aslında 30 Mart mahalli seçimlerinden önce de biz kendi aramızda konuşmuştuk Tayyip Bey’le. Kendisine de söylemiştim. Dolayısıyla aday olmayacağım. 28 Ağustos’ta görev sürem sona erecek” dedi.

Başbakanlık için adının geçtiği hatırlatılan Gül, “Onlar sonra kendi aramızda konuşacağımız şeyler” cevabını verdi. “Başbakanın Cumhurbaşkanlığı adaylığı” ile ilgili soruya Gül, “Ben bu kadar söylemiş olayım. Onları artık önümüzde göreceğiz” dedi.

Bu akşam Erdoğan ile yapacakları görüşme hatırlatılan Gül, “İstişare edeceğiz” cevabını verdi.

Başbakanlık için teklif gelirse tavrının ne olacağı sorusuna Gül, “Sonra görüşeceğimiz konular” dedi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here