Ana Sayfa Spor Duygun Yarsuvat: Dursun Özbek benim söylediklerim yönde karar alsaydı halen…

Duygun Yarsuvat: Dursun Özbek benim söylediklerim yönde karar alsaydı halen…

185
0
Paylaş

Galatasaray’ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Spor Kazanı programında Özgür Sancar’a konuk oldu ve Galatasaray’ın mevcut durumu ve seçim aşamasında yaşananlar hakkında açıklama yaptı.

“Kasımpaşa maçında alınan sonuç bizleri çok üzdü. Ama bunlar futbolun içinde olan şeyler. Sonuçta iki tarflı bir oyun. Gomis ile ilgili talihsiz bir olay yaşandı. Maça devam etmesine şaşırdım.”

“Divan toplantılarında 10 tane kamera oluyor. Hepsinden de öte GS TV canlı yayın yapıyor. Bunu biz yapmıştık. Bizden önce böyle bir şey yoktu. Çok da iyi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar böyle yerlerde kendisine hakim olmasını bilmeliler.”

“Galatasaray’ın bu zor zamanlarında UEFA’dan bir ceza almasını asla istemem. Alıp almayacağını da zamanla göreceğiz. 9 Mart’ta her şey netleşecek. Uygulanma ihtimali olan yaptırımlar arasında hangisi Galatasaray’a en az hasarı verecekse onu seçmeliyiz.”

“UEFA ile yapılacak olan görüşmeler önceden biliniyordu. Bu güne hazırlanmış olmaları lazım. Mustafa Cengiz ve yönetim bu olayın üstesinden başarıyla gelecektir.”

“Galatasaray bu duruma 3 senede gelmedi. Mali durumdaki sıkıntılar 2000 yılından beri süre gelen olaylar. Hesaplar Galatasaray’da tutmadı. Başkan seçileceğini bilemediği için hazır değildi. Galatasaray’ı iyi analiz etmek lazım. Camia içerisinde demokrasi iyi işler. İç güdü ile verilmiş karardır. Bu sonucu doğuran sebeplere bakmak lazım.”

“Bizim yönetimde olduğumuz dönem gibi olmasını isterim. Fatih Terim’in tekrar takımda olması çok iyi oldu. Terim konusunda herhangi bir tartışma yok. Şampiyonluklar ancak arzu ve isteklerle gelir. Şampiyonluğu sadece oyuncuların veya yönetimin istemesi yetmez. Herkesin bunun için çabalaması gerekir. Bu takıma başarının geleceğine inanıyorum.”

“Türkiye’de ki bütün kulüplerin futbol dışındaki branşlar sıkıntıları var. Geliri olmayan ama giderleri olan branşlardır. Diğer kulüplerin durumlarının da incelenmesi gerekir. Amatör şube olarak nitelendirilirler ama bütçeleri çok fazladır. Bu branşlarda da işler inanılmaz yerlere gelmiştir, çok ciddi paralar yatırılıyor. Yabancı liglerde oynamış ve Türkiye’ye gelmiş sayılı oyuncu var. Bu oyuncular sürekli takım değiştiriyor. Bu artık bir Pazar haline gelmiş durumda ve Türkiye olarak el atılıp çeki düzen verilmelidir” ifadelerini kullandı. Spor dunyasindaki en guncel haberleri ve maclara acilan en yuksek oranlari http://kacak.bayiddia.online/supertotobet/ ve http://bahishastasi.info/1xbet/ siteleri üzerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here