Ana Sayfa Teknoloji Facebook Lite Uygulaması

Facebook Lite Uygulaması

488
0
Paylaş

Facebook, son dönemin en çok kullanılan ağlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Facebook Lite uygulaması artık mobil ağlarda ücretsiz şekilde kullanılabilmektedir. Fakat merak edilen bir diğer önemli konulardan birisi de uygulamanın ne tür cihazlarda sorunsuz şekilde kullanıldığı diyebiliriz. Facebook Lite, düşük sürüm özelliğine sahip akıllı cihazlarda da çok rahat şekilde kullanılabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede her ne kadar düşük internet bağlantısı olsa bile artık gittiğiniz hemen her yerde çok kolay şekilde facebook lite uygulamasını kullanarak internetinizi en güzel şekilde kullanmaya başlayacaksınız. Hem de Facebook’ta video oynatma ve resim görüntüleme özelliklerinden de mahrum kalmıyorsunuz.

Facebook Lite Nedir?

Facebook Lite, Facebook’un tam sürümüne göre daha az data (veri) harcayan ve daha düşük boyutta daha az yer kaplayan sosyal medya uygulamasıdır. Andorid 2.2 ve üzeri sürümleri desteklemektedir.
kaynak: http://www.facebookliteindir.com/facebook-lite-nedir/

Facebook yetkilileri artık modern teknolojiyi en iyi şekilde ayağınıza getirmeye çalışırken diğer yandan da düşük android özelliğine sahip cihazlarda da kullanılabiliyor. Bu sayede daha az veri harcanmaya çalışılıyor. Düşük android sürümleri için özel olarak geliştirilmiş olan lite uygulaması cihazlarınızda çok az yer kapladığından dolayı herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Hatta internet erişimi olmayan yerlerde bile rahatlıkla çekip kullanılma özelliğine sahip olan facebook lite uygulamasını çok ama çok seveceğinizi belirtmek isteriz. Uygulama aynı zamanda küçük olduğu için daha az indirilme özelliğine de sahiptir. Bu sayede depolama alanında daha az yer kaplamaktadır. 2G ağları ve yavaş veya kararsız bağlantılarda rahatlıkla kullanılmak amacıyla Facebook yetkilileri tarafından geliştirilip özel olarak sunulmuş bir uygulama olmuştur. Fotoğraflarınızı istediğiniz an daha hızlı şekilde yükleme özelliğine sahip olacaksınız.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here