Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook’un Zuckerberg, istifa etmeyi düşünmediğini söyledi

Facebook’un Zuckerberg, istifa etmeyi düşünmediğini söyledi

250
0
Paylaş

WASHINGTON: Embattled Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Salı günü istifa etme planının olmadığını, sosyal platform için zor bir yıl sonra meydan okuduğunu söyledi.

Zuckerberg, “Plan bu değil,” diye sorduğunda CNN Business’a başkan olarak adım atmayı düşünmesini isteyip istemediğini sordu.

Ayrıca sosyal medya devi devlerinin son krizlerini ele alma konusundaki eleştirileri üzerine çeken Facebook şefi subay Sheryl Sandberg’i de savundu.

Zuckerberg, “Sheryl bu şirketin gerçekten önemli bir parçası ve sahip olduğumuz en büyük sorunların çoğuna çok fazla çaba sarf ediyor” dedi.

“10 yıldır benim için önemli bir ortak oldu. Birlikte yaptığımız işten gerçekten gurur duyuyorum ve umarım gelecek on yıllarca birlikte çalışırız.”

Facebook, ABD’nin 2016 başkanlık seçimlerine, kullanıcı verilerinin aday Donald Donald’a yardım etmek için kullandığı bir teklifte kullandığı Cambridge Analytica skandalına müdahale etmek için platformun kullanılmasının devam eden serpintisi ile boğuşurken, bu yıl bir karmaşadan tökezledi. Trump ve milyonlarca hesap içeren büyük bir güvenlik ihlali.

Son olarak, The New York Times tarafından geçen hafta yayınlanan bir soruşturma parçası, Facebook’un kamuoyunda Rusya’nın seçimleriyle ilgili ne bildiğini bilmesini yasakladı ve diğer Silikon Vadisi şirketleri hakkındaki olumsuz hikayeleri yaymak için bir PR firması kullandığını ve böylece öfkeyi kendi başlarına saptırdığını söyledi. .

Zuckerberg, Times gazetesinin haberine göre, “Raporun doğru olduğunu hiç de açık değil.

“Bu raporda yer alan pek çok şey, muhabirlerle önceden konuştuk ve gördüğümüz her şeyden, bu doğru olmadığını ve yazdırmayı seçtiklerini söylediler.”

Zuckerberg ayrıca şirketini bu yıl aldığı geniş çaplı dalgalanmalara karşı savundu.

“En büyük konulara dair eleştirilerin birçoğu adil oldu, ama sanırım gerçek olacağımız zaman, daha büyük bir resim var, ki bu da bazı milletlerden daha farklı bir dünya görüşüne sahip olduğumuz anlamına geliyor. bizi koruyor “dedi.

“Büyük meseleler var ve ben öyle olmadığını söylemeye çalışmıyorum … Ama sanırım bazen, oradaki tüm kapsamadan lezzetini alabilirsiniz. Bunun doğru olduğunu düşünmeyin.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here