Ana Sayfa Teknoloji Google Maps’e Bomba Özellik Geliyor!

Google Maps’e Bomba Özellik Geliyor!

281
0
Paylaş

Dünya teknoloji ve internet devi olan ve alanında lider olan şirket olan Google şimdi de karşımıza bomba bir özellik ile çıkıyor.

Dünya teknoloji ve internet devi olan ve alanında lider olan şirket olan Google şimdi de karşımıza bomba bir özellik ile çıkıyor. Bu özellik ise artık Google Maps’te gitmek istediğiniz bir yer, eğer sizin vardığınızda kapalı olacaksa program hemen sizi uyarıp o bölgenin o saatte kapalı olacağını bildiriyor.

Yani şöyle ki normal bir harita uygulamasında A noktasında siz bulunuyorsunuz ve gideceğiniz noktayı seçip B noktasını oluşturuyorsunuz ve gideceğiniz yolu size gösteriyor fakat B noktasına giden yolların gece kapalı ya da açık olduğunu göstermemekte. Bundan dolayı siz de giderken yolun gece kapalı olduğunu bilmeden o yöne gidiyor ve geri dönmek zorunda kalıyorsunuz. İşte burada Google devreye giriyor. Google Maps için geliştirilmiş olan yeni özellik sayesinde o yolun sizin gideceğiniz saatte kapalı olduğunu ya da o yolun geçiş ücretini ve geçiş ücretinin ne kadar olduğuna kadar detaylı bir şekilde yer verecek.

Bizim tahminlerimize göre bu düşünce Google çalışanlarının birisinin aklına gelmiş olup Google Maps sayesinde kullanıcılar gittikleri yer vardıkları saatte kapanacak ise otomatik bir şekilde uyarıyor.

Google Maps uygulamasına kullanıcılar gitmekte oldukları yerin adresini girip uygulamadaki yerini seçince otomatik bir şekilde uygulamada bir ekran açılacak ve şu sözler yer alacak. Ulaşmakta olduğunuz hedef sizin oraya vardığınız saatte kapanmış olabilir uyarısı olacak. Google Maps’te yer almış olan bu uyarı, sizin şu anda gitmekte olduğunuz konumun açık olduğu saatleri gösterecek ve hangi saatlerde kapanıp hangi saatlerde açık olacağını gösterecek. Eğer bu uyarıyı dikkate almadan konumun üzerine doğru gitmeye halen devam ederseniz konuma tahminen kaç dakika ya da kaç saatte ulaşacağınızı gösteriyor.

Google’ın getirmiş olduğu bu yeni özellik sayesinde istediğiniz bir yere kapanmadan önce ulaşmak istiyor iseniz bu uygulama tam size göre diyebiliriz. Google Maps’ın önceki özelliklerinden de hatırlayacağınız üzere Google’a kaydını yaptırmış olan bir mağazanın üzerine tıklayarak çalışma saatleri hakkında tıklayarak bilgi alınabiliyordu fakat bu işlemi yapmak için uygulama üzerinde en az 4 – 5 tıklama yapılması gerekiyordu. Yolda araç kullanan ya da sabırsız olan kişiler tarafından bu 4 – 5 tıklamanın önemi çok aşırı fazla olmakta. Google getirmiş olduğu bu özellik sayesinde maps uygulamalarındaki rakiplerine açık ara fark atmış gözükmekte.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here