Ana Sayfa Teknoloji İran Zuckerberg’i mahkemeye çağırdı!

İran Zuckerberg’i mahkemeye çağırdı!

293
0
Paylaş
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg

Sosyal Medya devi Facebook’a İran’dan ilginç bir haber geldi. Sosyal hayatı İran’da çok karıştırdığı iddia edilen Facebook’un İran’daki davasının ardından Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’i mahkemeye çağırdı. Oldukça ilginç karşılanan bu haber sonrasında gözler Zuckerberg’e çevrildi. Bakalım Facebook tarafından bu çağrıya nasıl bir cevap gelecek.

Uzun bir süre önce İran’da yasaklanan Facebook’un ardından yine facebook tarafından satın alınan Whatsapp ve Instagram’ıda yasaklamaya çalışan İran yönetimi, Facebook’u siyonist bir şirket olarak gördüğünden dolayı ve gizlik, güvenlik gibi gerekçeleri öne sürererek bu konuda gerekli savunmayı yapmak üzere, Zuckerberg’i İran’a savunmaya çağırdı.

Kısa bir süre önce Instagram’ı 13 saat yasaklayan İran, Whatsapp’ıda yasaklanacak listesine eklendiği konusunda çeşitli spekülasyonlar yayıldı. Twitter, Facebook ve Youtube yasaklarının ardından Instagram ve Whatsapp’ı resmi olarak henüz yasaklamayan İran Hükümeti, bu çağrı sonrasında ne yapacağı ise şuan için belirsiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here