Ana Sayfa Makale Müzayede Salonlarında Hangi Yaş Aralığı Daha Çok Alışveriş Yapar?

Müzayede Salonlarında Hangi Yaş Aralığı Daha Çok Alışveriş Yapar?

201
0
Paylaş

Kadınlar İkinci El Eşya Alımında Bir Adım Daha Önde

 

Tüketiciler günümüzde çok fazla ikinci el ürün satın almaktadır. Kadınların çoğu yalnızca yeni araştırmaya göre vintage veya kullanılmış ürünleri erkeklere göre daha fazla kullanmaktadırlar.

Araştırmalara göre, kadınların yüzde 35’i ve erkeklerin yüzde 25’i bir sene öncesine göre daha fazla kullanılmış ürün aldıklarını söylemektedirler.

 

Her zaman güçlü bir ikincil bit pazarı piyasası olmaktadır. Çünkü insanlar gelirlerini nasıl en üst düzeye çıkardıklarına bakmaktadırlar. Bu ürünleri çevrimiçi olarak satın alınabilecek çeşitli internet siteleri vardır. Bu siteler kendi içlerinde çok güçlüdür ve her zaman satışları nasıl en üst düzeye çıkarabileceklerine bakmaktadırlar. Müzayedeler online ortamlarda başlamadan önce üyelikler tamamlanır ve dijital kataloglar üyelerin incelenmesi için sunulur. Böylece her üye müzayede öncesi ürünleri inceleme ve değerlendirme fırsatı bulabilecektir.

 

Kitap ve DVD’ler ikinci El Pazarın Klasikleridir

 

En çok 10 alışverişçiden yedi tanesi ikinci el kitapları satın almaktadır. DVD’ler ve CD’ler de bit pazarı gibi ikinci el kitap satılan yerlerde satılmaktadır. Kadınlar bit pazarı gibi ikinci el satış yapılan yerlerde özellikle kitaplar, yetişkin kıyafetleri, aksesuarlar, mücevherat ve ayakkabılar olmak üzere farklı türde ikinci el eşyaları bit pazarı tabir edilen mekanlarda satarlar. Araştırmalara göre erkeklerin CD ve kitap satın alma eğiliminde oldukları ve erkeklerin mağazaların düzenini şekillendirdikleri görülmektedir. 25 ile 64 yaşları arasındakilerin ikinci el kitap ve mobilya satın almaları daha muhtemeldir. Benzer araştırma 2009 yılında yapıldığından, insanlar ayrıca sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 7 oranında daha fazla ikinci el CD ve DVD satın almaktadırlar.

 

İnsanlar bu tarz alışveriş rahatlığını bulduklarında ve ikinci elden para tasarrufu sağladıklarında bütçelerine de katkıda bulunurlar. CD’leri ve DVD’leri ikinci el satın almak hoş bir özelliktir, çünkü bunları test etmek veya denemek gerekmez. Mevcut ekonomik iklimde, insanlar her zaman para biriktirmeye çalışırlar. Gerçekten de, kullanılmış mal satın almakla kalmamakta, aynı zamanda sahip oldukları ürünleri de paylaşmaktadırlar. Katılımcı ne kadar yaşlı olursa, hayırsever ve ikinci el dükkanlarda kullanılmış eşyaları satın alma olasılıkları daha

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here