Ana Sayfa Gündem Sen ne biçim kadınsın

Sen ne biçim kadınsın

221
0
Paylaş

12. cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, 12. mitingi için dün Ordu’daydı. İsrail’in Gazze’ye operasyonlarını sert dille eleştiren Erdoğan, “Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze’ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları vurdu. Bir İsrail kadın milletvekili çıktı, ‘Bütün Filistinli anneler ölmeli’ dedi.

Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu? Çıkmadı, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar” dedi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingte konuşan Erdoğan şunları söyledi:

IRKÇI GEZİ’NİN BEDELİ

mBir de HDP adayı var. Aday belirleme sürecinde CHP ile görüşmüş, uygun aday olursa birlikte hareket edebileceklerini söylemiş. Bunlar yıllarda halkımıza zulmetti. CHP çıktı, zalimle işbirliği arayışına giriyor. HDP adayı da ırkçı Gezi olaylarına sahip çıkmanın bedelini sandıkta ödeyecek. Şimdi bana saldırıyor, hakaret ediyorlar. Tek bayrak, tek vatan, tek millet deyince rahatsız oluyorlar. Türkiye Cumhuriyeti altında tek milletiz, tek bayrağız. Bu bayrağa alternatif bayrak olamaz. Türk bayrağını kongresinde asamayanların mecliste ne işi var? Bu parlamento, Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamentosu. Beyler rahatsız olmuşlar, sağda solda verip veriştiriyorlarmış, kesenizde ne varsa söyleyin. Bu millet hiçbir zaman sizi affetmez. Bizim millet anlayışımızı, bizim bayrak anlayışımızı, kimsin sen sorgulamaya kalkıyorsun. Bayrak direklerine tırmananlar var. İniyorlar mı şimdi, iniyorlar. Devam ederlerse inmeye devam edecekler. Bu bayrak hiç inmedi inmeyecek. Bunun bedelini ağır öderler.

TERÖR DEVLETİ

mTerör devleti İsrail, bir kez daha Gazze’ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bunların gözü o kadar dönmüş ki bir İsrail kadın milletvekili çıktı, ‘Bütün Filistinli anneler ölmeli’ dedi. Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu? Çıkmadı, niye çıkmıyor, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar.

ABD SİZE NE, SİZE NE

mAmerikalıların bazıları, ‘Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor’ diyor. Size ne, size ne… Sen Amerikasın, Hitler’den sana ne, ne alakan var? Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala ‘İsrail’in savunma hakkı’ var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor. Müslüman kadının karnına ateş et, bir kurşun ile iki can diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum.”

Ne demişti

İSRAİLLİ aşırı sağ kadın milletvekili Ayelet Shaked, öldürülen Filistinli siviller için şöyle demişti: “Bütün teröristlerin arkasında onları destekleyen onlarca kadın ve erkek var. Onların desteği olmadan bu teröristler amaçlarına ulaşamaz. Onların hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri içinde geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler.”

Türkiye’deki Musevilere bir tavır doğru değil

Başbakan Erdoğan, İsrail’e karşı tepkilerin, Türkiye’de yaşayan Musevilere yönelmemesi gerektiğini de belirterek şunları söyledi: “Ben vatandaşlarıma sesleniyorum; vatandaşımız olan, Türkiye’deki Musevilere yönelik herhangi bir tavrı ben doğru bulmuyorum. Niye? Onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail’in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz.”

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here