Ana Sayfa Gündem Sessiz kalmak istemiyoruz

Sessiz kalmak istemiyoruz

196
0
Paylaş

KADIN ve Demokrasi Derneği (KADEM), İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları ve Filistinli annelere yönelik sözleriyle tepki çeken İsrailli Milletvekili Ayelet Shaked’i, İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti. Protesto eylemine Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak da katıldı.

Albayrak, “Sivil bir tepki göstermek için buradayız. Sessiz kalmak istemiyoruz. Elimizden geleni yapmalıyız. Boykot, yatırımların çekilmesi gibi Batı’da hareketler var. Desteklenmesi gerekiyor” dedi. Grup başkonsolosluğa ‘Bayan Hitler Ayelet Shaked’ yazılı çelenk bıraktı.Grup üyesi kadınlar, Filistinli kadınlara destek vermek ve söylemleri nedeniyle İsrailli kadın milletvekili Ayelet Şaked’i Şprotesto etmek için İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir araya geldi. Grup, “Bu zulme sessiz kalma”, “Anneler yaşayacak, zalimler yok olacak”, “Filistinli analar mücahit doğuracak” yazılı dövizler taşıdı.

ERDOĞAN’IN KIZI ESRA ALBAYRAK EYLEMDE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazze’de yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here