Gündem 26 Mayıs 2014, 19:36

Soma için saygı uçuşu!

Soma destek

Soma için saygı uçuşu!

Bu yıl 18 Mayıs’ta Antalya’da düzenlenmesi planlanan 3. Uluslararası THK-Corendon Jet Festivali, Soma’da yaşanılan maden faciası nedeniyle iptal edilmişti.

Festival için Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Antalya’ya gelen 28 jet motorlu model uçak pilotu, Karain Havaalanı’nda toplanarak Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için saygı uçuşu gerçekleştirdi.

Görünümleri ve jet motorlarıyla havada asıllarını aratmayan model uçaklarına taktıkları siyah kurdele ve “Kalbimiz Soma’da” pankartlarıyla Antalya semalarında uçan uçakların pilotları, kazadan duydukları derin üzüntüyü dile getirirken, bir daha böyle bir büyük acı yaşanmamasını temenni etti, Soma pankartlarıyla poz verdiler.

Soma için saygı uçuşu!

Soma için saygı uçuşu!

Organizasyonun iptaline rağmen Türkiye’de bulunmak ve Antalya’yı tanımaktan mutlu olduklarını belirten Avrupalı pilotlar seneye 4’üncüsü düzenlenecek Türkiye’nin en kapsamlı havacılık festivali Jetfest’e katılmak için şimdiden başvurularını yaparak ülkelerine dönmek üzere Antalya’dan ayrıldılar.

Soma için saygı uçuşu!

Soma için saygı uçuşu!

Yazar Bilgileri

Reyiz mirccet@gmail.com
Özgür yazarlar topluluğu

Yorum Yap