Ana Sayfa Gezi & Tatil Son dakikacılar için vizesiz yurt dışı tatil seçenekleri

Son dakikacılar için vizesiz yurt dışı tatil seçenekleri

454
0
Paylaş

Pasaportunuz varsa bayramı yurt dışında geçirmek sizin için bir alternatif olabilir.

Yurt dışına çıkmak için pasaportunuz olması yeterli. Çünkü belli ülkelere vizesiz gidebilme imkanına sahipsiniz. 3 günlük ramazan bayram tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için bazı önerilerimiz var.

İşte vizesiz tatile gidebileceğiniz ülkeler…

Arjantin

And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan Arjantin, çok uzun bir sahil şeridine ve dolayısıyla uçsuz bucaksız plajlara sahip. Futbol ile de büyük bir üne sahip olan Arjantin’de mutlaka görmeniz gereken yerler şuralar: Başkent Buenos Aires’in en ünlü semti La Boca, orijinal evleri ile ünlüdür. Plaza del Mayo Meydanı, Buenos Aires’in en ünlü meydanıdır. Muhteşem görüntüsü ile Iguazú Şelalesi, Brezilya ve Arjantin’i bir köprü ile birbirlerine bağlar.

Maldivler

Resmi adı Maldiv Cumhuriyeti olan Maldivler, resort’lar üzerine kurulmuştur ve her resort genelde adanın adıyla anılmakta. Birbirinden farklı pek çok ünlü ada otele rastlamak mümkün. Sessiz ve rahat bir tatil yapmak isteyenler için Maldivler güzel bir adres. Palmiyeleri, denizi ve beyaz kumları ile herkesi kendine hayran bırakan Maldivler, turist akınına uğrayan en önemli tatil beldeleri arasında.

Makedonya

Makedonya’da en ünlü ve gezilmesi gereken en önemli yerlerden biri Üsküp Taş Köprü. Tarihi dokusu ile kendini hayran bırakan Makedonya, yakın olması nedeniyle tatil için önemli seçeneklerden biri.Makedonya Caddesi üzerinde, Rahibe Terasa’nın doğduğu söylenen bu yerde pek çok heykel ve anıta rastlamak mümkün. Rahibe Terasa Evi olarak Katolik Kilisesi tarafından vaftiz edilen bu ev, en çok turist çeken yerlerden biri. Saat Kulesi, Üsküp Çarşısı, Aziz Kliment ve Panteleimon kilisesi, Ohri Gölü gibi birçok tarihi mekanı içinde barındıranMakedonya’nın görülmesi gereken diğer önemli yerlerinden biri.

Sri Lanka

Muhteşem tapınakları, görkemli ve büyük Buda heykelleri ile herkesi kendine hayran bırakan Sri Lanka, Budizm’in başlangıcı olarak kabul edilen tapınaklarla doludur. Altın Dambulla Tapınağı’nda, yaklaşık 80 tane tapınak olarak kullanılmış mağara bulunuyor. Genellikle içinde Budizm’e özgü heykeller ve resimler bulunuyor. Bu tapınaklar eskiden Budist rahiplerin halktan uzaklaşarak, meditasyon yaptıkları yer olarak tasarlanmış. Sri Lanka kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here