Ana Sayfa Teknoloji Sony’nin Akıllı Güzlüğü Smarteyeglass Tanıtıldı

Sony’nin Akıllı Güzlüğü Smarteyeglass Tanıtıldı

330
0
Paylaş

Her ne kadar kullanımı yaygın olmasa da teknoloji meraklılarının dikkatini çeken akıllı gözlüklere bir yenisi daha eklendi. Sony’nin Smarteyeglass adlı akıllı gözlüğün internette tanıtım videosu yayınlandı. İlk akılı gözlüğü geçen yıl eylül ayında tanıtan firma, CES 2015’te Sony Attach adlı başka bir akıllı gözlüğün de duyurusunu yapmıştı.

Sony akıllı gözlüğü teknik özellikleri:

Sony Smarteyeglass 77 gram ağırlığında. 640*400 ekran çözünürlüğü ve OLED Mikro ekrana sahip. 0.23 inç ve tek çekirdekli bir işlemci kullanılmış. Gözlüğün dikkat çeken bir özelliği de 2 metre uzaklıktaki görüntüleri 16 inçlik ekrana eş bir şekilde yansıtması. Tüm bunların dışında 3 mp kamerası var. Cihazın üzerinde pusula, hız ölçer, ivmeölçer gibi sensörler de bulunuyor. Gözlük, kullanıcılara dokunmatik alan lüksü de sunuyor.

Google glass piyasadan çekilerek Smarteyeglass’a ilerleme imkanı sundu. Gözlüğün estetik yönünü  incelemek isterseniz tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Tanıtım videosunun yanı sıra teknik özelliklerinin ince detaylarına inilerek bu noktada kullanıcıların merak ettiği birçok soru cevap bulmaktadır. Akıllı gözlüğün kısa süre içerisinde tanıtım sürecinin ardından bilgi edinlebilecek bir fuar ile detaylı tanıtım yapılması beklenmektedir. Kullanıcılar merak içinde bekleyerek ürünün teknik ve estetik birçok noktasını incelemek istiyor. Haliyle detaylı birkaç fuar ile kısa süre içerisinde tanıtımın daha kapsamlı yapılacağı tahmin edilmektedir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here