Ana Sayfa Gündem Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasını gönüllülerden Turabi kazandı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasını gönüllülerden Turabi kazandı.

220
0
Paylaş

 

959949_detay

Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasını gönüllülerden Turabi kazandı.

Survivor 2014 şampiyonu dün final programında belli oldu. Survivor’da finale gönüllülerden Turabi, ünlülerden Gökhan Keser kaldı. Survivor birincisi Turabi oldu.  TURABİ KİMDİR?

TURABİ Çamkıran, 1988 yılında Mersin, Erdemli’de doğmuştur. Çocukluğu Mersinde geçti. Lise öğrenimini de Mersin’de tamamladı. Lise yıllarında Break Dansa merak salan Turabi bu yeteneğini geliştirmek için Güzel sanatlar bölümüne kaydoldu. Mersin Üniversitesi güzel sanatlar bölümünden mezun oldu.

TURABİ’NİN HAYATI

Hiphop Street Dans haricinde Break Dans ve birçok farklı dansı yapabiliyor. Zaman zaman isteyenlere özel Street dans eğitimi de verdi. Çocukluk yıllarında yaşadığı çevrenin etkisiyle dövüş sporlarına merak saldı.

Turabi Çamkıran, Türkiye’de yenildiği bir “Muay Thai” maç sonrası bu işi yerinde öğrenme azmi ile Tayland’a gitti ve burada yerinde eğitim ile teknik ve fiziğini geliştirerek dövüşçüye dönüştü. Tayland’ta gösteri amaçlı yapılan gerçek dövüşlere katılarak para kazanmıştır. Kafes dövüşü denen turnuvalara katılarak para kazanmaya başladı. Ancak bu maçlardan birinde ciddi bir dayak yemesinden sonra bu işte bir numara olmaya karar vermiş. Turabi Çamkıran, 2008 yılında 4.sezon “Benimle Dans Eder misin ?” dans yarışmasına katılmış, 6. Hafta üçüncü olarak elenmiştir.2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırladığı ve jüri üyeliğinde Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve eser yenenler’in olduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Türkiye’de Birçok ünlü sanatçı ile Klip ve Konser organizasyonlarında dansçı olarak yer aldı ve aynı zamanda Sektöründe önde gelen firmaların Turneleri ve düzenlediği organizasyonlarda dansçı olarak sahne aldı. Survivor 17 hazirandanda Büyük final öncesi son Bireysel Dokunulmazlık Oyunu oynandı .Yarimacılar havuz üzerinde dönen tekerlek üzerinde dengede kalmaya çalıştılar.6 Yarışmacıdan Gökhan ile Yiğit 6 oyun kazanarak finale kaldılar. Finalde Gökhan Yiğiti 5-3 yenerek Dokunulmazlık ödülünü kazandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here