Bir firmanın hedef kitlesi ve pazarlama stratejilerinin iyi bilinmesi kurumsal tanıtım filmi çekmek için gerekli olan bilgilerin başında gelmektedir. Hedef kitlenin kim olduğu ve bu hedef kitleye ne tür bir tanıtım filmi ihtiyacı duyuluyor detaylı bir şekilde öğrenilmelidir. Aynı zamanda firmada çalışan personel sayısı ve üretim arazi alanları da yapılacak video çekimi için bilinmelidir. Bu bilgiler ışığı altında tanıtım filmi çekimi ya da animasyon tanıtım videosu seçeneklerinden hangisinin seçilmesi gerektiği daha kolay bir şekilde bulunabilir. Kurumsal bir tanıtım filmi adına gerekli olan malzemeler genel olarak ışık araçları ile kamera araçlarıdır.

 

Firma Tanıtım Videoları

 

Tanıtım videosu ise daha çok animasyon karakterler ile gerçekleşmektedir. Kurgu montaj kısmı kurumsal bir tanıtım filmi adına en önemli bölümlerden biridir. Aynı zamanda seslendirmeyi yapacak olan kişi ve hedef kitleye ulaşma amacı da ana unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ne de olsa her firmanın pazarlama profili birbirinden farklıdır bu yüzden her biri için bambaşka bir tanıtım filmi çekimi yapılmalıdır. Şirket veya kişisel bir tanıtım klip çekimi yapılırken hedeflenen üretim alanı ya da organizasyon şekli dikkate alınmalıdır. Kayıt aşamasında ithalat-ihracat yapan firmaların pazarlama süreci ve personel organizasyon şemaları ele alınırken, üretim yapan firmaların ise çalışma alanları ya da teknolojik araçları ve üretim alanları dikkate alınmaktadır.

 

Firma Tanıtım Filmi

 

Bir firmanın kalitesi ya da büyüklüğü, gerçek bir şirket olup olmadığı gibi sorular tanıtım filmi çalışmaları ile daha görünür hale gelmektedir. Bu yüzden kurumsal tanıtım videosu hazırlama ya da film çalışmaları firmanın marka imajı adına büyük bir önem taşımaktadır. Önceden hazırlanan bir senaryo ışığı altında firma tanıtım filmi 4k ya da hd kamera kaydı ile yapılmaktadır. Hem yerden birçok farklı açıdan hem de havadan çekim yöntemleri ile şirketlerin tanıtım videoları profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Bir takım firmalar tanıtım videosu adıyla son zamanlarda daha çok tercih edilen masa başında yapılan animasyon tanıtım videosu tercihini yaparken, üretim alanları bulunmayan firmalar ise genel olarak yalnızca personelin çalışma ortamını çekime almaktadır. Tüm bunların ışığında tanıtım filmi çekimi bütün firmaların kendisini doğru bir şekilde anlatmasına olanak tanıyan en kuvvetli yöntemdir.

Kurumsal tanıtım filmi çekimi ya da tanıtım videosu hazırlama çalışmalarınızda meyfilm.com’un deneyimli çalışanlarına güvenebilirsiniz.

x-ray tarafından yayınlandı

Özgür yazarlar topluluğu

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir