Spor 17 Mayıs 2014, 12:00

UEFA’dan Galatasaray’a ceza geldi!

UEFA

UEFA

Galatasaray, UEFA’nın yaptığı incelemeler sonucunda, Finansal Fair Play kriterlerinin belirlediği sınırın 4,3 milyon Euro aşıldığını açıkladı ve UEFA’nın 200 bin euro ceza verdiğini duyurdu. Öte yandan sarı-kırmızılılar, çalışanlara ödenen ücretlerin 2014-15 ve 2015-16 sezonları boyunca arttılamayacağını açıklarken, 6 ayda bir UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu’na ilerleme raporu sunulacağını belirtti.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Şirketimizin UEFA Finansal Fair Play Düzenlemeleri’ne uyumu konusunda bir süredir devam eden kamuoyunu yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik gayretlere rağmen, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada belirtildiği gibi, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. ile UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu arasında anlaşmaya varılmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında, UEFA turnuvalarından Şirketimizin hak kazanacağı gelirlerden 200.000 Euro’nun mahsup edilmesi karşılığında ve açıklamada belirtilen kurallara riayet etmek kaydıyla iki sezon boyunca muafiyet kazanılmış olup, bu süre sonunda Finansal Fair Play Düzenlemeleri kapsamında belirlenmiş olan sınırların içinde kalınması için çaba gösterilecektir.”

“Ayrıca bilinmelidir ki, UEFA mevzuatına tabi Türk kulüpleri, Euro bölgesi kulüplerinden farklı olarak önemli bir kur zararı riski dezavantajıyla karşı karşıyadır. Şirketimiz, bu konuda tüm Türk takımlarının haklarını koruyacak şekilde UEFA ile görüşmelere devam edecektir.”

Yazar Bilgileri

Reyiz mirccet@gmail.com
Özgür yazarlar topluluğu

Yorum Yap