Ana Sayfa Sinema & Dizi Vikings ‘de Sezon Finali

Vikings ‘de Sezon Finali

640
0
Paylaş

vikings

Geçtiğimiz cuma günü History Channel’da yayınlanan sevilen dizi Vikings 2. sezonun finalini yaptı. Belli bir türün tutkunlarına hitap eden dizi muhteşem bir finalle seyircisini bir sonraki sezon için heyecanlandırmayı başardı.

8. yüzyıldaki İskandinavya’ da yaşan ve pagan dinine inan, geçimlerini tarım ve hayvancılıkla sağlayan ve vahşice yağmaladıkları ülkelerden gasp ettikleri altın ve mücevherlerle zenginleşmeyi uman savaşçı insanların yaşamını belgesel tadında anlatılıyor. Daha önce yayınlanan ve beğeniyle takip edilen bu tür tarihi dizilerde komplolar, erotik sahneler, karakter çatışmaları ve daha bir çok öğeyi görmüş olmamıza rağmen Vikins’ de bu tür öğelere pek yer verilmiyor. Bu da dizinin kalitesinin ve seviyesinin yükselmesine ön ayak oluyor.

Dizinin sezon finaline gelince; sezon boyunca meydana gelen olaylar, değişimler, gizli kapaklı planlar, kim sadık kim hain, üstünlük çabasında kimlerin galip geleceği hepsinin çözüldüğü bir finaldi. Floki’ nin Ragnar Lothbrok’ a sezon boyunca ihanet beklentisi içerisinde olanları şaşırtan bir bölüm oldu. İçten pazarlıklı olan Kral Horik’ in  Ragnar Lothbrok’ u ortan kaldırma planlarında hesaba katmadığı şeyler canına mal oldu. Aynı zamanda sıkı dostların ve birbirine sadık arkadaşlıkların sezon boyunca Ragnar Lothbrok’ un yükselmesi ve unvan kazanmasıyla  bozulmaya başladığı düşüncesi de bu finalle son buldu.

Tüm Vikings hayranları gelecek sezonda Ragnar Lothbrok’ un maceralarını merakla bekliyor.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here