Ana Sayfa Gündem Windows 10’a İlgi Büyük

Windows 10’a İlgi Büyük

631
1
Paylaş

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u geçen günlerde tanıtmıştı. Yeni şekli ile yayınlanan Windows 10’a ilgi büyük. İşte detaylar.

Yapılan anket sonuçlarına göre katılımcılar bu yeni sürüme olumlu bakıyor. Şu an birçok kullanıcı tarafından bilgisayarlara indirilen Windows 10 ‘a ilgi büyük. Henüz yüklemeyen bir kesim var. Ancak %70’e yakın bir katılımcı sayısı var. Gerçekten hızlı ve akıcı olduğu bildiriliyor. Final sürümüne az kala siz de Windows 10’u Pc’ ye yükleyebilirsiniz.

Windows 10 yüklemek için, Microsoft hesabınızla Insider sitesinden servise kayıt olun. Tabi öncelikle kullandığınız sistemin Windows10’u destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Kayıt olduktan sonra 3 farklı seçenekle karşılaşacaksınız. Bunlar, var olan sisteminizi yükseltmek, Windows 10’u yekrar yüklemek, sanal makine aracılığıyla Windows 10’u kullanmak. Windows 10’u temiz yükleme seçeneğini tercih ediyorsanız download the ISO files sayfasına tıklayabilirsiniz. Yaklaşık 3.9 büyüklüğünde bir dosya indirilecek. Bu şekilde Windows 10’u test edebilirsiniz.

Windows 10’un kısa süre içerisinde sunulacağı ve bu süreçte orjinal sürüm kullanan kişilere özel olarak fırsatların yer alacağı belirtilmişti. Bu duyurunun ardından Windows’u orjinal kullanan kişiler Microsoft’un sunduğu yeni versiyonu kullanabileceği gibi korsan kullanıcılardan daha farklı muamele görebilecekler. Microsoft’un bu yönde hassas olduğu ve Windows 10 ile birlikte birçok ürünlerin aynı strateji ile sunulacağı belirtildi. Önümüzdeki günlerde yeni çalışmalarla birlikte bu taktiği görebileceğiz.

Paylaş

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here