Ana Sayfa Spor Yanlış teşhis kurbanı!

Yanlış teşhis kurbanı!

502
0
Paylaş

Cenk Tosun’un haziran ayı başında boşu boşuna bıçak altına yattığı belirtildi

Beşiktaş’ta Cenk Tosun şoku yaşanıyor!

HTSPOR / Kartal YİĞİT

Siyah-Beyazlı takımda dün hiç hesapta olmayan bir olay yaşandı… Gaziantep’ten büyük umutlarla transfer edilen Cenk Tosun’a adeta nazar değdi ve yapılan açıklamada oyuncunun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi. 

Golcü futbolcudan yeni sezon hazırlıkları esnasında gelen bu haber moralleri bozarken, Cenk’in sakatlığı konusunda bilinmeyenler de ortaya çıktı…  Bir Alman doktor, geçtiğimiz sezonu karın ağrılarıyla tamamlayan Cenk Tosun’da küçük fıtıklar olduğunu belirledi. Bunun üzerine de Cenk, haziran ayı başında aynı doktora fıtık ameliyatı oldu. 

Ancak Cenk Tosun’un yeni sezon hazırlıkları kapsamında çıktığı idmanlarda ağrıları artınca devreye kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık girdi. 

KARANLIK ‘PUBİS’ DEDİ
Karanlık’ın yaptığı detaylı ultrason kontrolünün ardından Cenk’in fıtık değil, bir çeşit kasık kası iltihabı olan ‘osteitis pubis’ sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Cenk Tosun’un haziran ayı başında boşu boşuna bıçak altına yattığı belirtilirken, esas sorunun karın kaslarındaki iltihaplanmadan kaynaklanması Bilic ve sağlık ekibini korkuttu.

Dünden itibaren hemen iğne tedavisine başlanan golcü oyuncunun yaklaşık 15 gün topa ayak sürmeyeceği, bu sürenin uzama ihtimalinin bile olduğu öğrenildi. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları öncesinde Cenk’ten gelen bu haberle sarsılan Siyah-Beyazlılar’da geçen sene Almeida ve Motta da aynı problemi yaşamıştı.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here